Rekord a jótékonysági futáson

2017. október 7-én immár harmadik alkalommal szerveztünk jótékonysági futást a  „Fészek” Gyermekek Átmeneti Otthona javára. A rendezvény Érd Megyei Jogú Város Önkormányzatának támogatásával valósult meg az idei évben is. Szeretnénk köszönetet mondani T. Mészáros András Polgármester Úrnak, aki a város részéről köszöntőt mondott.

3. jótékonysági futás az Érdmost.hu újságírójának szemével

"Minden eddiginél több pénz, 400.000 forintnál is több gyűlt össze a szombaton megrendezett 3.Jótékonysági Futáson, amit a Fészek Gyermekvédő Egyesület javára rendeztek. Az eseményt a Magyar Földrajzi Múzeum kertjében felállított színpadon bonyolították le, a futókat pedig a városközpontban vitték körbe. A befolyt összeget a Gyermekek Átmeneti Otthonának konyha felújítására költik."

Legyen az utódom! Jelentkezzen nevelőszülőnek!

Csipák Péterné Irénke – szociális munkás, tréner,
a Fészek Gyermekvédő Egyesület Elnöke, NEVELŐSZÜLŐ:

Több, mint 150 segítségre szoruló gyermek élt a családomban rövidebb-hosszabb ideig. Örülök, hogy esélyt adhattam számukra a jobb élethez.

Hiszek benne, hogy vannak még segíteni akaró emberek.
Legyen az utódom!

Miért lettem nevelőszülő?

Van, aki mindig is arról álmodott, hogy gyermekeknek fog segíteni. Van, akit a véletlen hozott erre
a pályára. Van, aki azt a segítséget szeretné valahol viszonozni, amit ő kapott gyerekkorában.
Van, aki egyszerűen csak egy jó példát szeretne követni. És van, aki úgy érzi, megteheti, hogy
másoknak segítsen, és a segítésnek ezt a módját választja.
tovább a történetekhez

Talpon Maradni - Barabás Andi fotókiállítása 2017.

"Másfél éve egy farsangi mulatságra sodort az élet, a Fészek Gyermekvédő Egyesület Érden lévő gyermekek átmeneti otthonába. Fotózni mentem, önkéntesként, kíváncsian, és nagy örömmel. Aztán a dologból valahogy rendszeres találkozók lettek, még ha nem is elég gyakoriak, de szívmelengetőek és olyanok, hogy mindig tanultam belőle valami fontosat. Az átmeneti otthonban élő gyermekek és családjaik majd mindenre kiterjedő, valódi segítséget kapnak, hogy nehéz helyzetükből kikerülhessenek és a gyermekek a családjukba visszamehessenek.

Gyermekek Átmeneti Otthonának Siófoki tábora - 2017.

A Fészek Gyermekvédő Egyesület, Gyermekek Átmeneti Otthona 2017.07.31-08.05.-ig egy igazán izgalmas táborban/nyaraláson vehetett részt Siófokon az egyesületünk nyaralójában.

Ez a nyaralás számomra is, mint kísérő feledhetetlen volt- már tavaly nyáron tudtam, hogy idén én is részese szeretnék lenni ennek a „pihenésnek”.

Vackor élmény táborozás 2017.

2017. augusztus 7.-11. között került sor az idei nyári táborunkra Fészek Gyermekvédő Egyesület tiszakécskei csoportjához tartozó általános iskolás korosztályú gyerekeivel.

Egy Kecskemét melletti Erdei Iskolára esett a választásunk, a Nyíri-erdőben lévő „Vackor-Vár” -ra.

Családi fürdőnap 2017.

Idén immár 7. alkalommal került megrendezésre a Fészek Családi fürdőnap
elnevezésű programunk, amely a nevelőszülői családok felhőtlen
kikapcsolódását és élményekkel teli szórakozását hivatott biztosítani.
2017-ben 3 helyszín közül választhattak az érdeklődő családok:

Amerikai Baptista Barátainkkal táboroztunk Délegyházán!

2017.07.17-én nagy izgalommal vártuk negyvenen a találkozást Scottal, Debbyvel, Tiffanyval, Jeffel, Dellel, Brettel, Zackkal, Phillel, Jessyvel, Emilivel. Közülük hatan már többször voltak a FÉSZEK táborban, ahol ebben az évben igazán remek, színes, izgalmas hangulatot varázsoltak. A négy legidősebb táborlakó azt a megbízást kapta, hogy alakítsanak egy-egy csapatot, úgy hogy megközelítően egyenlő eséllyel induljanak egy-egy versenyben. Minden nap volt valamiféle ügyességi, sportos, kvízes versengési lehetőség, amiből pontokat lehetett a csapatnak gyűjteni. A csapatokat támogatták a felnőtt kísérők (Gulyásné Erika, Gulyás Péter és Rádi György önkéntes pedagógusok, Rádiné Teri) illetve a meghitt, lelket melengető beszélgetéseket is segítő önkéntes tolmácsok: Szidi, Kriszti, Feri, Orsi, Andor és Niki. Természetesen volt foci bajnokság, ping-pong, kosarazás, frizbizés, tábori Ki mit tud?, discó, minden nap volt lehetőség kézműveskedni és fürödni a tóban. Egy napot Budapesten töltöttünk az Állatkertben. A finom és változatos étkezésről a Tavirózsa Kemping gondoskodott.

KÖSZÖNJÜK!

Kis segítség hatalmas örömért!

Szeretett trambulinunk kiszolgálta az idejét.
A Fészek Gyermekvédő Egyesület Átmeneti Gyermekotthonában lakó gyermekek egyik kedvenc játékszere felújításra szorul!

Kérjük, hogy aki szeretne nekünk segíteni
- trambulinhálóval vagy
- komplett trambulinnal,
a gyermekek napjainak, színesebbé, felejthetetlenebbé tételében, jelentkezzen elérhetőségeink bármelyikén.

Jótékonysági futás

Videó a  "Jótékonysági futás a Fészek Gyermekek Átmeneti Otthona javára 2015." - eseményéről

A Fészek Gyermekvédő Egyesületet a Magyar Élelmiszerbank Egyesület támogatja